Vi brænder for engagerende feedback til alle!

Derfor bygger vi viden og software der gør det lettere og hurtigere
at give feedback der fører til læring.
Og skaber bevisthed om læring.

Laurits Rasmussen

Analyse, rådgivning og founder
laurits@fbb.io
+45 21 84 43 24

Wienke Reimer

Rådgivning og samarbejde
wienke@fbb.io
+49 157 57 53 61 80

Line Brodie

Marketing og presse
line@flyingbizkit.dk
+45 40 54 02 28

Pernille Vestberg

Salg i Danmark
pernille@flyingbizkit.dk
+45 26 14 05 67

Jeppe Søndergaard

Produkt og support
jeppe@fbb.io
+45 60 77 67 91

Christoffer Jespersen

Software development

Dominyk Zdanovic

UX & product development

Chakrit Suttichan

Web development

Kasper Holst Hansen

Bestyrelsesformand
kasper@flyingbizkit.dk
+45 28 69 07 34

Vores pejlemærker

Når vi udvikler, gør vi det altid op imod vores pejlemærker:

1 Integritet

Alle, der lærer, skal tage udgangspunkt i, hvem de er, og hvilket udgangspunkt de har for at lære. Feedbackbox skal understøtte den højest mulige grad af integritet for alle, der lærer.

2 Stærke relationer

Det styrker læring, når der er en stærk relation imellem den, der lærer, og den, der lærer fra sig. Feedbackbox skal understøtte udvikling af stærke relationer.

3 Superkræfter til feedback-givere

Det skal være nemt og hurtigt at give feedback. Feedbackbox skal gøre arbejdet lettere og hurtigere for alle, der giver professionel feedback.

4 Troværdighed og transparens

Feedbackbox kommunikerer ærligt og transparent på en let forståelig måde. Det er tydeligt, hvordan vi behandler data, og hvordan vi bruger data til at give gode råd.

5 En forskel i verden

Vi vil gøre en positiv forskel for alle, der lærer. Derfor understøtter vi produktion af viden om feedback, vi understøtter udbredelsen af feedbackviden og -metoder, og vi sørger for at dokumentere effekterne af feedbackbox, så vi er sikre på, at vi rent faktisk gør en forskel.